Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Wypożyczalnia aut: pomysł na firmę

Uruchomienie wypożyczalni aut jest kosztowne. Jednakże wydatek szybko się zwraca, dlatego że za kierownicą pożyczonego auta zazwyczaj siadają turyści, jacy w czasie urlopu nie oszczędzają.
autobus_wnetrze


Wynajem busów to w naszym kraju ciągle biznes mało popularny. Wśród polaków pokutuje mit, iż na pożyczenie auta stać jedynie najbogatszych, a żeby uruchomić taką działalność, konieczne są olbrzymie nakłady, które mogą się nigdy nie zwrócić. Jednakże kraj nad Wisłą to rynek z wielkim potencjałem.


Prowadzenie wypożyczalni czterokołowców zaczęło się opłacać, kiedy Polska dołączyła do Wspólnoty Europejskiej, zaś granice pozostały otwarte. Dzięki temu Polskę zaczęło odwiedzać coraz więcej turystów, a to właśnie oni są jednym z motorów tego biznesu. Drugim filarem, na którym swoją działalność opierają wypożyczalnie czterokołowców, są klienci biznesowi. Przedsiębiorstwa wypożyczają pojazdy dla swych gości, ale także dla pracowników, którzy prowadzą interesy w innych miastach. Koszty wydzierżawienia pojazdu będą niższe niż przykładowo koszta taksówek (szczegóły). Prócz najmu krótkoterminowego, modny pośród przedsiębiorstw jest też tak zwany najem średniookresowy, który trwa kilka miesięcy. Korzystają z niego firmy, jakie w krótkim czasie muszą stworzyć flotę wozów przeznaczoną do obsługi konkretnego projektu w określonym terminie. Dzięki temu nie muszą ponosić wielkich kosztów zakupu nowych samochodów i nie muszą utrzymywać ich, kiedy projekt zostanie już zrealizowany.


Intratny również może okazać się wynajem autobusów.
Wypożyczalnie pojazdów najczęściej działają w okolicach lotnisk czy dworców kolejowych, jednak na najmie pojazdów możemy zarabiać nawet w miejscowościach mających mniej niż 100 tys. mieszkańców, albowiem konkurencja w tychże miejscach jest o wiele mniejsza. Poza tym w małych miastach prościej odszukać miejsce na parking, jaki powinien znajdować się w sąsiedztwie biura - zobacz mapę dojazdu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-23 04:39:38
Tagi: polska, podróż, biznes