Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Zalety i wady oryginalnych elementów samochodowych i zamienników

Prawie każdy posiadacz samochodu miał do czynienia z sytuacją, gdy jakaś część się zepsuła. Zastanawiamy się wówczas: jakiego typu części nabyć? Trwalsze będą nowe, czy używane, oryginalne, czy niemarkowe odpowiedniki?
Ford Mondeo
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo zależy od wieku samego auta, a także od budżetu, jakim dysponujemy. Różne części samochodowe mają odmienną cenę, ale nie zawsze najlepiej jest wybierać najniższe cenowo wyjście, ponieważ może się ono stać jedynie pozorną gospodarnością. Jeżeli posiadamy stosunkowo młody samochód, rozsądnym wyjściem jest stosowanie nowych, autoryzowanych części, zwłaszcza jeśli zamierzamy w ciągu najbliższych lat sprzedać pojazd. Części z autoryzowanych stacji obsługi sprawią, że cena pojazdu nie spadnie, a parametry i bezpieczeństwo będą wciąż na najwyższym poziomie.

Szukasz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zainteresuje, gdyż są tam wiele niezwykle pożytecznych informacji.

Nowe części to opcja odpowiednia dla osób, które nabyły samochód, do którego części z założenia są stosunkowo niedrogie. Części do Forda Mondeo ford.auto.pl/, często wybieranego samochodu do codziennej jazdy, na pewno będą tańsze, niż elementy do pojazdu kolekcjonerskiego jakiejś mało znanej marki. Jeśli jednak ktoś planuje kupić nowe części tylko i wyłącznie dlatego, by nie unieważnić gwarancji na samochód, to warto zaznaczyć, iż od kilku lat dyrektywa unijna pozwala na nabywanie części zamiennych, pod warunkiem, że są one równorzędnej klasy i są zupełnie działające oraz pochodzą z pewnego źródła.

Jeśli wspominamy o zamiennikach, nie zawsze muszą one oznaczać gorszą jakość. Przykładowo: zamienne części zamienne z Forda Mondeo mogą być równie dobre, jak oryginały i wywodzić się nawet z tej samej linii montażowej. Różnią się tylko brakiem emblematu Forda, a ich koszt jest o połowę niższy. Tego typu zamienniki zaliczają się do klasy premium. Odrobinę niższa klasa zamienników to części, pochodzące z mniej znanych fabryk, ale nadal posiadające certyfikaty jakości. Nabywając podzespoły do auta, trzeba unikać różnego rodzaju podróbek wątpliwej jakości. Co prawda, ich cena jest niezwykle okazyjna, to mogą spowodować kłopotliwe wady w silniku, narażając nas nie tylko na kolejne koszty usuwania usterek, ale również na zagrożenie życia.Ford Mondeo
Napisał: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostrożnie trzeba też nabywać części używane – jeżeli nie damy rady określić ich jakości oraz oryginalności, na zakupy najlepiej pójść z kimś bardziej doświadczonym. Reasumując: oryginalne części to odpowiednie rozwiązanie do nowych samochodów powszechnie nabywanych marek (ford.auto.pl), szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu doskonałej jakości, dobrego wyglądu i wysokiej ceny samochodu, zamienniki to sposób dla osób z gorszą sytuacją finansową, ale trzeba wybierać je rozsądnie, kierując się czymś więcej, niż cena.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-08 13:29:45
Tagi: samochód, Auto, części