Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Jak poradzić sobie z samochodem w przypadku awarii albo wypadku, najważniejsze zastosowanie lawet

Wypadek czy awaria pojazdu spotkać może każdą osobę, i jeżeli wydarzy się już coś takiego, to niezbędne będzie przeholowanie uszkodzonego lub zepsutego samochodu. Najczęściej wykorzystywane są do tego celu lawety, na jakie można załadować samochód i przewieźć go na miejsce postoju. Tradycyjna laweta jest niewielką ciężarówką, jaka w miejsce paki załadunkowej ma otwartą platformę. Bezwzględnie musi być wyposażona w wyciągarkę, dzięki której można będzie wstawić samochód na platformę, a tam zostanie on dokładnie przypięty przy pomocy lin i klinów, żeby się nie zsunął.
laweta
Napisał: Jon Collins
Na podstawie: http://www.flickr.com
Lawet dość często mogą też służyć jako pomoce drogowe, podjeżdża nim na miejsce zdarzenia mechanik z doświadczeniem, i jeżeli tylko będzie taka możliwość, to będzie on próbował przywrócić sprawność pojazdowi. Jeśli się uda, to właściciel odjedzie samodzielnie, a jeśli nie, to trzeba będzie zawieść auto w wyznaczone miejsce. Ponieważ zamówienie lawety trochę jednak kosztuje, bo kwoty rozpoczynają się od paru złotych za kilometr holowania plus opłata początkowa, to można pomyśleć o tym, aby zakupić ubezpieczenie assistance razem z polisą OC lub AC. W zależności od wariantu obejmuje on różne wydarzenia, a koszty jego kupna są tak niewielkie, że zwróci się wszystko już po pierwszym nieprzewidzianym holowaniu.
Głównym zastosowaniem lawet stała się pomoc drogowa, i tam też są one przeważnie użytkowane - zobacz laweta od RDrent Szczecin. Ale nie jest to jedyna możliwość ich użycia, można bowiem przewozić na nich na przykład maszyny budowlane, płaskie ładunki czy nawet łódki i przyczepy (przyczepki producent) kempingowe.

Przedstawiana porada jest dla Ciebie użyteczna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne tego typu artykuły i zobacz więcej wskazówek (http://www.skoda.serwis.biz.pl/).

Z powodu coraz większego importu używanych samochodów z krajów europejskich lawety są często wykorzystywane właśnie do przewożenia takich aut. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał przywieźć używany pojazd, który z jakiegoś powodu nie może poruszać się po ulicach, to najlepszym wyjściem jest dla niego autolaweta wynajem szczecin. Po załatwieniu niezbędnych formalności zakupiony samochód będzie załadowany u sprzedawcy na platformę lawety, a później podczas kilku dni przewieziony w miejsce docelowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-23 06:22:07
Tagi: auta, Platforma, Holowanie