Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Na co uważać kupując hak holowniczy?

Kierowcy aut obecnie nie wyobrażają sobie podróżowania bez holowniczego zaczepu. Przydatność jego jest nieoceniona zwłaszcza w awaryjnych sytuacjach.


Holowniczy hak nie dodaje uroku naszemu samochodowi.


ubezpieczenie
Napisał: Brompton


Zdarza się tak, że podczas instalacji osprzętu holowniczego jest niezbędne cięcie zderzaka. Zagmatwa to sam montaż i ponadto oszpeci samochód.

Czy niezbędne będzie Ci kompleksowe objaśnienie (https://www.autopart.pl/slawa) tego zagadnienia z wieloma szczegółami? Przygotowaliśmy dla Ciebie miłą informację - znajdziesz je w poniższym linku.

Przed zakupem haka trzeba więc sprawdzić, czy producent haka zapewnia instalację bezinwazyjną albo takie podcięcie zderzaka, jakie będzie niewidoczne. Hak wybieramy na podstawie marki auta, jego modelu czy też roku produkcji. Kupiony hak powinien więc być dedykowany do pojazdu, w którym będzie założony. Wówczas moglibyśmy posiadać gwarancję, że mocowanie będzie wykorzystywało otwory fabryczne, a to usprawni montaż. Przy zakupie haka holowniczego musimy się upewnić, że posiada on konieczną homologację europejską, która dopuszcza pojazd do poruszania po państwach UE.


woda


Nie można nabywać haków najprostszych, które są instalowane w aucie na stałe. Solidny model musi mieć możliwość demontażu kuli. Duża część modeli posiada mocowanie śrubowe a oznacza to, że w przypadku, gdy chcielibyśmy zdjąć kulę trzeba odkręcić śruby. Czym większa ilość śrub, tym więcej czasu zajmie czynność.

Emocjonuje Cię opisywana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (https://magazynauto.pl/porady) pokrewnego artykułu - on również jest godny zainteresowania.

Jednak plusem tego rozwiązania jest dość niska cena. Taki komplet można zakupić już za dwieście zł. Ktoś bardziej wymagający mógłby zakupić hak z odpięciem automatycznym. Mamy tu system zapadek, który zezwala na zdjęcie kuli w dosłownie parę chwil. Wymaga to jednak zastosowanie zabezpieczenia dodatkowego w postaci zamka na klucz.
Tego typu hak może kosztować nas nawet 500 złotych. Decydującym parametrem zapewniającym funkcjonalność haka jest jego uciąg. Naturalnie im będzie większy, tym pozwala na ciągnięcie znaczniejszej przyczepki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 09:00:19
Tagi: samochód, montaż, pojazdu, samochodu, kraj