Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Z troską o swoje auto - co warto odnośnie wymiany opon?

Minimum raz na rok trzeba wymienić opony w każdym samochodzie – z letnich na zimowe. Czasem częściej, jeżeli złapiemy gumę. O formę opon w swoim aucie trzeba dbać.
samochód
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochód
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemalże każde gospodarstwo domowe w Polsce posiada co najmniej jeden samochód. Bez własnych czterech kółek trudno wyobrazić sobie zwykłe życie, dojazdy do pracy, robienie zakupów, wakacje i mnóstwo innych spraw. Auta, jeśli myślimy o tych z drugiej ręki, lecz w dobrym stanie, da się zakupić za naprawdę nieduże pieniądze. Dlatego posiadanie auta to nie jakaś nadzwyczajna sprawa. Jednakże samo zakupienie pojazdu to dopiero początek, ogromnie ważne jest odpowiednie dbanie o jego stan techniczny: potrzeba regularnych przeglądów stanu technicznego, poprawek u mechanika, wymieniania płynów i mnóstwo innych działań. Koniecznie należy również zdać sobie sprawę, jak ważną kwestią jest przeprowadzona w dobrym momencie wymiana opon. To opony są odpowiedzialne w dużej mierze za bezpieczeństwo naszej jazdy: zapewniają odpowiednie utrzymanie się na jezdni. Jednak realizują one tę funkcję wyłącznie wtedy, gdy ich rodzaj jest dopasowany do warunków atmosferycznych.Z tego powodu tak istotna jest wymiana opon, instalowanie letnich w okresie ciepłym oraz zimowych kiedy oczekiwane są śniegi. Często kierowcy mają problem dotyczący tego, co zrobić z oponami, jakie obecnie nie są użytkowane. Na szczęście działają liczne placówki takiego typu jak przechowalnia opon – idealnie sprawdzą w wypadku osób, które nie posiadają garażu.

Pisanie o oponach dotyka jednak nie jedynie sytuacji, gdy trzeba je wymieniać: czasem opony ulegają zniszczeniu. Doskonale jest, gdy zlokalizowana nieopodal przechowalnia opon ma nasze zapasowe (manetki do skutera) opony, które da się wymienić z tymi popsutymi. Jednak jeżeli tak nie jest, konieczna staje się wulkanizacja. Czytaj pełen artykuł Co to jest? To dokonywany w serwisach samochodowych proces łatania przedziurawionej opony. Jest on niewykonalny w przypadku ogromnych ubytków, lecz doskonale sprawdza się w przypadku standardowych pęknięć. Wulkanizacja nie jest kosztowna, a pozwala na regeneracjęopony. Opłaca się udawać się z takim problemem do sprawdzonego serwisu, którego jakości świadczeń jesteśmy pewni – to gwarancja, iż będziemy usatysfakcjonowani.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:35:50
Tagi: droga, życie, pracy, opona