Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Z troską o swoje auto - co warto odnośnie wymiany opon?

Minimum raz na rok trzeba wymienić opony w każdym samochodzie – z letnich na zimowe. Czasem częściej, jeżeli złapiemy gumę. O formę opon w swoim aucie trzeba dbać.


samochód
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
samochód
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemalże każde gospodarstwo domowe w Polsce posiada co najmniej jeden samochód.

Kliknij na odnośnik malowanie linii na hali, on przedstawi Ci temat, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający interesujące informacje.

Bez własnych czterech kółek trudno wyobrazić sobie zwykłe życie, dojazdy do pracy, robienie zakupów, wakacje i mnóstwo innych spraw. Auta, jeśli myślimy o tych z drugiej ręki, lecz w dobrym stanie, da się zakupić za naprawdę nieduże pieniądze. Dlatego posiadanie auta to nie jakaś nadzwyczajna sprawa. Jednakże samo zakupienie pojazdu to dopiero początek, ogromnie ważne jest odpowiednie dbanie o jego stan techniczny: potrzeba regularnych przeglądów stanu technicznego, poprawek u mechanika, wymieniania płynów i mnóstwo innych działań. Koniecznie należy również zdać sobie sprawę, jak ważną kwestią jest przeprowadzona w dobrym momencie wymiana opon. To opony są odpowiedzialne w dużej mierze za bezpieczeństwo naszej jazdy: zapewniają odpowiednie utrzymanie się na jezdni. Jednak realizują one tę funkcję wyłącznie wtedy, gdy ich rodzaj jest dopasowany do warunków atmosferycznych.

Z tego powodu tak istotna jest wymiana opon, instalowanie letnich w okresie ciepłym oraz zimowych kiedy oczekiwane są śniegi. Często kierowcy mają problem dotyczący tego, co zrobić z oponami, jakie obecnie nie są użytkowane. Na szczęście działają liczne placówki takiego typu jak przechowalnia opon – idealnie sprawdzą w wypadku osób, które nie posiadają garażu.Pisanie o oponach dotyka jednak nie jedynie sytuacji, gdy trzeba je wymieniać: czasem opony ulegają zniszczeniu. Doskonale jest, gdy zlokalizowana nieopodal przechowalnia opon ma nasze zapasowe (manetki do skutera) opony, które da się wymienić z tymi popsutymi. Jednak jeżeli tak nie jest, konieczna staje się wulkanizacja. Czytaj pełen artykuł Co to jest? To dokonywany w serwisach samochodowych proces łatania przedziurawionej opony. Jest on niewykonalny w przypadku ogromnych ubytków, lecz doskonale sprawdza się w przypadku standardowych pęknięć. Wulkanizacja nie jest kosztowna, a pozwala na regeneracjęopony. Opłaca się udawać się z takim problemem do sprawdzonego serwisu, którego jakości świadczeń jesteśmy pewni – to gwarancja, iż będziemy usatysfakcjonowani.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:35:50
Tagi: droga, życie, pracy, opona