Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

W jaki sposób wyszukać dobrego mechanika?

Awaria przytrafia się od czasu do czasu w niejednym aucie, nawet w tym prosto z salonu. I nie dziwi to – codzienna eksploatacja powoduje, że poszczególne części się zużywają, a w rezultacie nieodzowna jest ich naprawa, tudzież wymiana. Gdzie szukać pomocy, gdy auto szwankuje?

auto mechanika
Napisał: alberto_esenaro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób uważa, że najlepszym i najpewniejszym sposobem na usunięcie usterki w samochodzie jest wizyta w renomowanym zakładzie sygnowanym marką samochodu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać konkretną frazę, np. fiat serwis, aby bez problemu wyszukać w danej miejscowości mechanika z długoletnim doświadczeniem. Oczywiście, nie jest to jedyne rozwiązanie, jako że równie dobrze można dane auto (wypożyczalnia busów warszawa) oddać do serwisowania w niewielkim zakładzie prowadzonym przez doświadczonego mechanika. Jak w praktyce trafić na prawdziwego fachowca?

Nie czekaj z naprawą

Awaria w aucie wcale nie musi wyjść na jaw od razu. Bywa i tak, że na usterkę wskazuje nierówna praca silnika, jaką trudno jest wykryć mniej doświadczonemu kierowcy, choć doświadczony mechanik rozpoznaje ją od razu. Jeśli natomiast coś nas zaniepokoi jeśli chodzi o silnik, czy hamulce (regeneracja zacisków hamulcowych) w trakcie jazdy, powinnyśmy niezwłocznie udać się do specjalisty - Fiat serwis o dużej renomie i z doświadczonymi fachowcami to gwarancja, że awaria będzie usunięta skutecznie. Nie warto zwlekać z taka wizytą, jako że nawet niewielka usterka zlekceważona i nie usunięta we właściwym czasie może przełożyć się na dodatkowe szkody, co oczywiście będzie wymagać nieco większego zakresu prac serwisowych i przełoży się na większe koszty.



samochód
Napisał: TransformersMan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W jaki sposób poznamy eksperta?

Jeżeli szukamy doświadczonego mechanika, warto spytać przyjaciół i rodzinę o kogoś godnego polecenia. W ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że awaria zostanie rzeczywiście zdiagnozowana i usunięta w niedługim czasie. Jeśli natomiast nie możemy odprowadzić auta do fachowca z polecenia, zwróćmy uwagę jak wygląda wybrany przez nas warsztat mechanika. Uporządkowane narzędzia i oznaczone miejsce pracy to dobry znak. Jeżeli mamy taką możliwość, przyjrzyjmy się także specjalistom w trakcie naprawy innych samochodów. Wówczas łatwiej będzie mogli ocenić, czy wykonują oni swoją pracę rzetelnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:35:51
Tagi: gwarancja, awaria, wizyta