Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

W jaki sposób wyszukać dobrego mechanika?

Awaria przytrafia się od czasu do czasu w niejednym aucie, nawet w tym prosto z salonu. I nie dziwi to – codzienna eksploatacja powoduje, że poszczególne części się zużywają, a w rezultacie nieodzowna jest ich naprawa, tudzież wymiana. Gdzie szukać pomocy, gdy auto szwankuje?

auto mechanika
Napisał: alberto_esenaro
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele osób uważa, że najlepszym i najpewniejszym sposobem na usunięcie usterki w samochodzie jest wizyta w renomowanym zakładzie sygnowanym marką samochodu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać konkretną frazę, np. fiat serwis, aby bez problemu wyszukać w danej miejscowości mechanika z długoletnim doświadczeniem.

Czyżby któryś komentarz ze strony (http://ciche-auto.pl/o-nas/warsztat/) Cię dotknął? Masz ochotę na to odpisać? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Oczywiście, nie jest to jedyne rozwiązanie, jako że równie dobrze można dane auto oddać do serwisowania w niewielkim zakładzie prowadzonym przez doświadczonego mechanika. Jak w praktyce trafić na prawdziwego fachowca?

Nie czekaj z naprawąAwaria w aucie wcale nie musi wyjść na jaw od razu. Bywa i tak, że na usterkę wskazuje nierówna praca silnika, jaką trudno jest wykryć mniej doświadczonemu kierowcy, choć doświadczony mechanik rozpoznaje ją od razu. Jeśli natomiast coś nas zaniepokoi jeśli chodzi o silnik, czy hamulce (regeneracja zacisków hamulcowych) w trakcie jazdy, powinnyśmy niezwłocznie udać się do specjalisty - Fiat serwis o dużej renomie i z doświadczonymi fachowcami to gwarancja, że awaria będzie usunięta skutecznie. Nie warto zwlekać z taka wizytą, jako że nawet niewielka usterka zlekceważona i nie usunięta we właściwym czasie może przełożyć się na dodatkowe szkody, co oczywiście będzie wymagać nieco większego zakresu prac serwisowych i przełoży się na większe koszty.

samochód
Napisał: TransformersMan
Na podstawie: http://www.flickr.com
W jaki sposób poznamy eksperta?

Jeżeli szukamy doświadczonego mechanika, warto spytać przyjaciół i rodzinę o kogoś godnego polecenia. W ten sposób będziemy mogli mieć pewność, że awaria zostanie rzeczywiście zdiagnozowana i usunięta w niedługim czasie. Jeśli natomiast nie możemy odprowadzić auta do fachowca z polecenia, zwróćmy uwagę jak wygląda wybrany przez nas warsztat mechanika. Uporządkowane narzędzia i oznaczone miejsce pracy to dobry znak. Jeżeli mamy taką możliwość, przyjrzyjmy się także specjalistom w trakcie naprawy innych samochodów. Wówczas łatwiej będzie mogli ocenić, czy wykonują oni swoją pracę rzetelnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:35:51
Tagi: gwarancja, awaria, wizyta