Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

W jaki sposób prawidłowo stosować samochodową klimatyzację, aby przez długi okres cieszyć się przyjemnym chłodem?

Większość kierowców korzysta z samochodowej klimatyzacji tylko wiosną lub w lecie. Kiedy to panują wysokie temperatury. Niewątpliwie jest to duży błąd, bowiem klimatyzacja samochodowa wysusza powietrze jak również pozwala pozbyć się wilgoci z wnętrza jesienią oraz w sezonie zimowym.


Z takiej samochodowej klimatyzacji trzeba korzystać przez calusieńki rok kalendarzowy. Gdyż w przeciwnym wypadku kompresor klimatyzacji narażony zostanie na awarię ( Cały artykuł: Kliknij tutaj -> ). Jest on smarowany poprzez olejek, który się miesza z czynnikiem chłodzącym. Niewłączana przez kilka miesięcy sprężarka jest w stanie zapiec się oraz zatrzeć. Kompresor klimatyzacji to najdroższy komponent całego układu samochodowej klimatyzacji. Jego naprawa jest w stanie kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Kompresor odpowiada za obieg czynnika chłodzącego w całym systemie. A do jego uruchomienia wykorzystuje się pasek klinowy silnika samochodowego. Z tego zatem względu zaleca się włączanie klimatyzacji bez względu na pogodowe warunki przynajmniej raz na tydzień na przynajmniej 10-15 min. Niejednokrotnie można się spotkać z diagnozą, że sprzęgło klimatyzacji jest zepsute.
kompresor klimatyzacji
Wypalone amortyzatory gumowe bądź fioletowy kolor samej tarczy jest w stanie wskazywać na nieznaczną ewentualnie całkowitą niewydolność układu. A to bez wątpienia powoduje wstrzymanie pracy tłoków oraz jest powodem poślizgu tarczy sprzęgłowej.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (http://alufinish.pl/pl/o/alficolor-gold-604-24.html), którą tu znajdziesz, też jest coś wartościowego.

Ten poślizg czyni, że sprzęgło klimatyzacji się przegrzewa. Szybki wzrost temperatury jest przyczyną uszkodzenia elementów gumowych całego układu. Na całe szczęście coraz częściej montowane są termiczne bezpieczniki cewek, które ograniczają koszty powiązane z naprawą układu klimatyzacji samochodowej, zobacz naszą ofertę : .

Podoba Ci się ten tekst? Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji, odszukaj www (http://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/vitara), które zawiera równie ciekawe informacje.

Trzeba tylko odpowiednio wcześniej wyciągnąć właściwe wnioski jak również w porę zareagować. W takim sprzęgle samochodowej klimatyzacji wystarczy wymienić cewkę, splamować ciemne powierzchnie tarczy sprzęgłowej jak również pasowego koła. Wymiana łożysk także może poprawić właściwości układu klimatyzacji samochodowej.


Dobrze jest więc używać klimatyzację samochodową przez cały rok kalendarzowy. Bezsprzecznie należy co jakiś okres robić przegląd układu i wymienić główne komponenty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:56:28
Tagi: Łożysko, awaria, klimatyzacja samochodowa, przegląd układu