Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Filtry znajdujące się w każdym samochodzie. Co ile powinno się je wymieniać?

Zmiana filtrów w samochodzie to istotna rzecz. Mają tego świadomość wszyscy właściciele samochodów. Regularna ich wymiana zapobiega awariom, które przecież mogą być bardzo kosztowne. Co jaki czas powinno się wymieniać filtry w pojazdach?

samochód
Napisał: helmuthess
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najczęściej z wymianą filtra olejowego nie kłopotu problemu, gdyż zmieniamy go regularnie razem z olejem. filtry oleju nie dopuści do przedostawania się zanieczyszczeń do oleju. Filtr olejowy ma za zadanie zatrzymanie wszystkiego czego filtr powietrza nie przechwycił. Ma w związku z tym bardzo ważną rolę w ochronie silnika. Należy także mieć na uwadze to, że jedynie filtry renomowanych przedsiębiorstw albo te oryginalne dają pewną ochronę. Powinny one być dopasowane do modelu silnika. Filtry takie wymieniamy co roku albo po przebyciu 10 do 20 tysięcy kilometrów.

Filtry paliwa mają za zadanie czyścić, jak sama nazwa wskazuje paliwo. Tego typu zanieczyszczenia są niebezpieczniejsze dla silników (Polecam mycie silnika Bydgoszcz Myj-Car) Diesla niż klasycznych benzynowych. Często instalowane są filtry przewodowe, jakie są bardzo wytrzymałe. Filtry te zmieniane są kiedy przebieg wyniesie miedzy piętnaście a pięćdziesiąt tysięcy kilometrów. Ich dokładność zależy od typu zastosowanego w tym filtrze papieru. Wymiana takiego filtra nie stanowi najczęściej większego problemu dlatego sporo ludzi taką wymianę wykonuje samodzielnie.

filtry donaldson powietrza zapewniają zabezpieczenie przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do silnika. Od takich filtrów jest zależne to, w jaki sposób będzie pracował silnik jak też trwałość wszystkich znajdujących się w nim elementów. To powietrze właśnie jest jednym z głównych czynników spalania. Taki filtr z reguły powinien dobrze pracować od jednego przeglądu do kolejnego, jednak dobrze jest sprawdzić go po pokonaniu paru tysięcy kilometrów. Przy wymianie tego typu filtra trzeba być bardzo dokładnym ażeby żadne z zanieczyszczeń nie przedostały się do silnika. Dlatego jeżeli nie mamy doświadczenia albo też czujemy się niepewnie warto zlecić tą wymianę fachowcom.auto
Napisał: dylanspangler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z filtrów, o których się zapomina jest filtr kabinowy. Jednak jest ogromnie istotny dla naszego zdrowia bo oczyszcza powietrze z różnych pyłków, pleśni, kurzu, dymu czy innych zanieczyszczeń, które unoszą się nad jezdnią podczas jazdy. Jest to szczególnie istotne dla osób chorujących na alergię albo astmę. Tego typu filtr powinno się zmieniać raz na rok, a można to bez problemu wykonać samemu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:56:28
Tagi: problem, powietrze, awaria