Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Do czego używany jest filtr paliwa i filtr powietrza?

Pośród różnych elementów w każdym samochodzie do tych, które należy wymieniać regularnie należą filtry do paliwa oraz powietrza. Wielu kierowców pamięta o wymienieniu filtra paliwa, jednak o tym, iż trzeba zmienić także filtr powietrza bardzo dużo kierowców niestety często zapomina. Dlaczego filtry te powinny być wymieniane?


węglowy filtr paliwa
Filtry paliwa oczyszczają paliwo, które jest wlewane do baku samochodu. Również w najbardziej czystym rodzaju paliwa znajdzie się odrobina zanieczyszczenia. By to usunąć należy stosować filtry paliwa - IOW TRADE Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Nieczyste paliwa jest niezwykle niebezpieczne dla samochodowych silników, zarówno tych wysokoprężnych, a także na benzynę. Ze względu na troskę o samochodowe silniki każdy kierowca powinien pamiętać, iż filtr paliwa musi być systematycznie wymieniany. W zależności od zaleceń producenta samochodu element filtrujący paliwo trzeba wymienić po wyjeżdżeniu 15, a w niektórych modelach aut jedynie po przejechaniu pięćdziesięciu tysięcy km. Cena elementu filtrującego nie przekracza kilkudziesięciu złotych, a samo wymienienie jest na tak proste, iż każdy kierowca powinien poradzić sobie z tą czynnością sam.


filtr powietrza
Na podstawie: pixabay
Kolejnymi filtrami o wymienieniu, których należy pamiętać będą filtry powietrza. Filtry powietrza chronią serce samochodu, którym jest silnik, przed przedostaniem się do niego rozmaitych nieczystości. Nim powietrze trafi do komory spalania w silniku będzie czyszczone z zanieczyszczeń za sprawą filtru powietrza. Dzięki temu silnik i wszelkie konstrukcyjne elementy silnika mogą działać bez jakichkolwiek zakłóceń. Tym samym używanie filtrów powietrza wydłuża okres bezawaryjnej pracy auta. Elementy filtrujące do powietrza należą do części dość tańszych. Jego wymiany możemy dokonać sami, można też zalecić tą czynność mechanikowi - polecany artykuł. Przeważnie musi on zostać wymieniony po przejechaniu 15 tys.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odnośnik oraz zbadaj praktyczne informacje (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-czechowice-dziedzice) - pochłoną Cię całkowicie.

kilometrów. Czasem jednak przebieg może być większy, nigdy mimo wszystko nie należy zmieniać filtra powietrza później niż po przejechaniu 20 tys. kilometrów. Poza filtrem oleju filtr powietrza oraz paliwa będą należały do częściej spotykanych gatunków filtrów w samochodach osobowych. Ostatnim gatunkiem części filtrującej jest filtr kabinowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:06:07