Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Co to jest i jak działa klimatyzacja? Jakie są najbardziej znaczne kłopoty z jej funkcjonowaniem? Co powinniśmy wiedzieć?

Jednym z najbardziej istotnych wynalazków ludzkości była lodówka sprężarkowa. Pozwoliła ona na bezproblemowe przechowywanie żywności a także leków i to przez długi okres. Następnie ktoś mądry jednak wpadł na pomysł, ażeby takie coś móc instalować w aucie, aby pasażerom korzystniej się podróżowało jak jest upalnie. Od tamtej pory ciężko sobie wyobrazić jeżdżenie samochodem bez klimatyzacji.

Tak właśnie powstała klimatyzacja, jaka aktualnie uważana jest za jeden z najbardziej istotnych elementów, jaki dba o nasze bezpieczeństwo. Właśnie tak, mowa o bezpieczeństwie, gdyż nikogo na pewno nie musimy przekonywać, jak problematycznie utrzymać koncentrację w temperaturze ponad pięćdziesięciu stopni Celsjusza. Co więcej, klimatyzacja serwis klimatyzacji wrocław osusza powietrze, a to uniemożliwia parowanie szyb w samochodzie. Jak tak naprawdę działa klimatyzacja (niezawodny kompresor) - . Dokładnie jak lodówka. Wygląda to tak, że w komorze silnika znajduje się sprężarka, dzięki niej gaz zamienia się w ciecz.
nowy rodzaj wentylatorów SPAL
Napisał: http://www.inter-instal.com/
Na podstawie: http://www.inter-instal.com/


Trafia ona do chłodnicy, a z tamtego miejsca przedostaje się do parownika. W parowniku ulega rozprężeniu i ze stanu ciekłego zmienia się w gazowy. Towarzyszy temu zjawisku naturalnie spadek temperatury. Jest oczywiście kilka problemów z eksploatacją klimatyzacji. Jedne z nich to kłopoty mechaniczne, innego zdrowotne. Co rzeczywiście jest w stanie się zepsuć w układzie klimatyzacji? Bardzo często pojawia się brak szczelności układu klimatyzacji, a jest to spowodowane korozją chłodnicy, parownika czy samej sprężarki.Może też to wynikać z uszkodzeń mechanicznych. Nieszczelność będzie prowadziła do opróżnienia układu ze środka roboczego, zaś również ze środka smarnego. Układ jest właściwie zabezpieczony przed pracą na sucho, lecz na początku spadku ciśnienia może prowadzić to do uszkodzenia sprężarki.

W takiej sytuacji w perspektywie mamy niestety poważne wydatki. Żeby sprawdzić, w jakim miejscu układ jest nieszczelny powinniśmy napełnić go czynnikiem z dodatkiem barwnika UV. Rozpuszczony jest w oleju do smarowania sprężarki, barwnik natomiast pojawia się w miejscach wycieku i widać go dość wyraźnie w świetle UV. Dlatego też, ażeby nasza klimatyzacja miała się najlepiej trzeba wybierać jak najbardziej odpowiednie produkty, dobrym przykładem są wentylatory Spal . Niezawodne i sprawdzone już w wielu sytuacjach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:23:00
Tagi: temperatura, samochód, Auto, klimatyzacja