Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Rozrząd w wozie. Jak działa? Jak należy o niego zaopiekować?

Każda znana nam dziś postać pojazdu, która jest uruchamiana przy wykorzystaniu z silnika tłokowego, ma w swym wnętrzu w „rzecz”, którą nazywa się mianem rozrządu.
Na szczęście, metod pozwalających nam na zadbanie o podzespoły rozrządu, na które zawiera się pasek zębaty i koło pasowe jest krocie. Kluczowy i najprostszym zarazem jest wybranie się do serwisu samochodowego z racji potrzeby odbycia rutynowej inspekcji auta. Musi to dokonać się po objechaniu od stu pięćdziesięciu tysięcy km do nie więcej niż dwustu w przypadku nabyciu wozu u dilera.

samochód
Napisał: FaceMePLS
Na podstawie: http://www.flickr.com
Okoliczność jest trochę odmiennie w sytuacji kiedy nabywamy auto z drugiej ręki, a w szczególności kiedy auto (regeneracja zacisku hamulcowego) nabyte używane nie ma klarownej historii zniszczeń. W takiej sytuacji należy udać do serwisu najszybciej po nabyciu pojazdu - zerknij na ofertę Marat. następnym dość znaczącym metodą jest kontrolowanie czy w czasie standardowej pracy silnika nie dochodzi do uciekania oleju niedaleko osłony paska rozrządu. Jest to ważne ze względu na ewentualną możliwość kapania oleju na gumę, z której jest zbudowany pasek. W takiej sytuacji może pojawić się problem zniszczenia gumy w okoliczności czego może dochodzić do zerwania paska i zgięcia wałków rozrządu.Klasycznym przypadkiem, kiedy dochodzi do zniszczenia rozrządu jest potrzeba odpalenia maszyny w okoliczność, kiedy auto znajduje się holowany. Wynika to sytuacji, kiedy dużo osób próbuje wtedy uruchomić silnik przy nerwowym spuszczeniu sprzęgła - sprawdź więcej . Wtedy nasz rozrząd normalnie nie daje rady nadążyć za wałem korbowym, co owocuje nagminnie uszkodzeniem samego paska.

Poszukujesz uzupełniających wiadomości na prezentowany tutaj temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej a przekonasz się, że to było bardzo proste.Da się to ominąć dzięki umiarkowane spuszczanie sprzęgła i spokojniejszy rozruch silnika. Ostatnią kluczową sprawą jest po prostu umiejętna jazda. Sam rozrząd jak już wspomniano odpowiada za działanie maszyny i to jak funkcjonuje znacząco przekłada się na jego funkcjonalność, tak więc w okoliczności, kiedy głośność pracy podniosła się w wnętrzu pojazdu jest to jasnym ostrzeżeniem, że z naszym rozrządem jest coś nie tak.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:59:24
Tagi: Silnik, serwis, mechanik