Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Jakiego typu olej silnikowy wybierać do samochodu? Co jest najbardziej ważne? O czym pamiętać?

Olej silnikowy jest bardzo ważny, to tak naprawdę jeden z najbardziej ważnych produktów eksploatacyjnych, jaki należy na bieżąco kontrolować oraz wymieniać w samochodzie. Wielość rodzajów, typów a także marek olejów może zdziwić i zdezorientować, więc jak połapać się w tej dziedzinie? Jak zakupić najlepiej dobrany olej?
Sklep motoryzacyjny Auto-Części
Na podstawie: http://www.autopietrzak.pl/
Najbardziej ważny zadaniem oleju silnikowego jest pomniejszenie tarć w silniku, czyli ochrona delikatnych elementów jednostki napędowej. To pierścienie, łożyska czy cylindry. Olej silnikowy schładza tego rodzaju części i uszczelnia przestrzeń pomiędzy tłokiem, pierścieniami i tuleją cylindrową. To sprawia, że jesteśmy w stanie wytworzyć wysokie ciśnienie w cylindrze. Ponadto, eksperci wśród innych ról oleju silnikowego wymieniają też zminimalizowanie ilości drgań jak również działania antykorozyjne, więc naprawdę ciężko sobie wyobrazić pracę współczesnego silnika bez oleju.

Najbardziej korzystnie odwiedzić fachowy sklep z olejami silnikowymi, gdzie sprzedawcy będą nam w stanie doradzić, co najlepiej wybrać. Ponadto dobrze już posiadać konkretną wiedzę w tym temacie, ponieważ jak już odwiedzimy taki sklep z olejami silnikowymi to będziemy mieć mętlik w głowie, gdy przekonamy się jaki mamy wybór. Warto wiedzieć, iż najważniejszą klasyfikacją olejów silnikowych jest ich podział na syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnica między nimi wynika z procesu destylacji ropy naftowej, gdyż oleje - www.esoil.pl/k,13,oleje-procesowe-i-pomocnicze - mineralne są rafinowane z ropy naftowej, zaś syntetyczne produkuje się łącząc surowce lub pochodne ropy naftowej.

Gdy będziemy w tym miejscu jak sklep motoryzacyjny z częściami dobrze się tej informacji dowiedzieć. Ciężko jednoznacznie ocenić, jakiego typu olej silnikowy będzie najlepszy, gdyż do kwestii silników trzeba podejść indywidualne. To co sprawdzi się w jednym silniku niekoniecznie będzie najlepsze w drugim. Z punktu widzenia technologicznego, najbardziej odpowiednim olejem jest olej syntetyczny. Jest on bardzo wydajny i lepiej rozszczepia cząstki stałe, dzięki czemu ułatwia pracę filtrom, a z pewnością także charakteryzuje się niskim poziomem lepkości. Jeżeli więc będziemy odwiedzać sklep (więcej na ten temat tutaj) motoryzacyjny z częściami warto zapytać o taki rodzaj oleju.

Dodatkowe informacje:


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:16:28