Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Jakie możliwości mają kierujący ciężarówkami w sytuacji, gdy ich auta ulegną awarii.

Ciężarowe samochody stanowią aktualnie jeden z najbardziej popularnych środków transportowych. Każdego dnia dziesiątki tysięcy ciężarówek bez przerwy jeżdżą między miastami, tak żeby na czas dowieźć transport. Jednak kierowcy ciężarówek w trosce o swoje bezpieczeństwo przestrzegać muszą dość rygorystycznych zasad które dotyczą czasu jazdy, więc nie mogą jeździć 24 godziny na dobę.


laweta
Napisał: Jon Collins
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muszą mieć odpowiednie przerwy, w czasie których mają przymusowe postoje, a w okresie kiedy mają możliwość jazdy, to muszą ten czas maksymalnie wykorzystać. Z tego też powodu jedną z najważniejszych rzeczy przy ciężarówkach jest ich niezawodność, bo każda z awarii i wiążąca się z tym naprawa ba pewno przyniesie duże komplikacje. Nowoczesne samochody ciężarowe są projektowane tak, aby mogły bez problemów wytrzymać milion kilometrów. Jednak żeby tak si stało, to koniecznym warunkiem będzie regularne pilnowanie stanu technicznego pojazdu, a i tak nie będzie się w stanie przewidzieć wszystkich przypadków, które się mogą zdarzyć. Więcej o tym znajdziesz tu: chwalona pomoc drogowa tir.

Jeśli przytrafi się jakaś awaria, to trzeba przede wszystkim postarać się, aby w miarę możliwości jak najszybciej samochód naprawić. Niezwykle pomocna może być w tym pomoc drogowa TIR, usługa ta cieszy się dużą popularnością na naszych drogach. W wielu przypadkach doświadczony mechanik wyposażony w odpowiednie narzędzia będzie w stanie naprawić zepsuty samochód wprost na miejscu awarii, bez przymusu holowania pojazdu do warsztatu. Wówczas postój długo trwać nie powinien i po naprawie można dalej ruszać w dalszą trasę. Sprawdź: naprawa naczep.


Tiry, transport
Napisał: iStock
Na podstawie: T.S.H. POLMAR
Trochę inaczej sytuacja będzie wyglądała, jeśli stanie się coś z naczepą. Tu niestety często się okazuje, że naprawa naczep wiązało się będzie z koniecznością wymontowania jakiś części lub ich dokładnego pospawania. Z technicznych powodów może się okazać, że nie będzie to możliwe do zrealizowania w miejscu awarii. I w takiej sytuacji koniecznie będzie dostarczenie takiej naczepy do warsztatu, w którym wszystko będzie można należycie naprawić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:04:34
Tagi: samochody, ciężarówki, pomoc drogowa