Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Dlaczego systematyczna wymiana olejów i filtrów ma tak duże znaczenie dla długiego życia silnika.

Użytkowanie samochodu będzie się wiązać z koniecznością przeprowadzania wielu czynności serwisowych. Każdy samochód ma określoną przez producenta częstotliwość wymiany niektórych elementów i powinno się tego przestrzegać najlepiej jak się da. W przypadku niektórych elementów zbyt długie czekanie zakończyć się może poważniejszą usterką i koniecznością przeznaczenia dużych pieniędzy na naprawę.


Z tego też powodu nie należy robić tu zbytnich oszczędności, zwłaszcza że często wymiana jakiegoś elementu to koszt kilkudziesięciu złotych. Tak będzie w przypadku silnikowego oleju, filtrów czy wycieraczek - ich wymiana nie kosztuje jakiś wielkich kwot, a zaniedbania tego mogą być bardzo bolesne - poznaj IOW Trade. Naprawa silnika po uszkodzeniu wtrysków czy zatarciu to rzeczywiście poważny wydatek, na tyle duży że niekiedy się po prostu nie będzie opłacało. Z tego też powodu po kupnie samochodu należy się zorientować, jak wygląda sprawa koniecznych do wykonania czynności serwisowych.

Uważasz, że ten wpis jest ekscytujący? Jeżeli tak, kliknij tu - ten tekst (https://prehrent.pl/) zawiera podobne tematy, one również są warte zainteresowania.

I bezwzględnie trzymać się tych zaleceń, zwłaszcza w przypadku elementów mających wpływ na żywotność silnika.
filtr
Napisał: Sunny
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednym z najistotniejszych elementów, jakie powinno się systematycznie wymieniać, są filtry paliwa, szczególnie w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych ma to duże znaczenie. Filtry te są odpowiedzialne za czyszczenie dostarczanego paliwa z rozmaitych zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić niezwykle precyzyjny układ wtryskowy - czytaj więcej. Zależnie od rodzaju pojazdu wymianę filtrów należy przeprowadzać co dwadzieścia-trzydzieści tysięcy kilometrów, lecz jeśli się rzadziej jeździ zaleca się, żeby robić to raz na rok.


Filtry paliwa należy wymieniać przed zimą, bo właśnie wtedy osadza się w nich najwięcej wody, parafiny i innych brudów. Duże znaczenie dla długiego życia silnika mają też filtry powietrza. One również wymagają regularnej wymiany, tu należy jednak się trzymać zasady, że co roku zakłada się nowy. Jest to istotne szczególnie w dużych miejscowościach, gdzie jednak powietrze samo w sobie ma dużo więcej zanieczyszczeń, więc ryzyko uszkodzenia silnika z tego powodu będzie znacznie większe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:10:00
Tagi: silniki, wycieraczki, zanieczyszczenia