Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Co wolno przy tuningu auta?

Sportowy wydech, ogromny spojler jak też parędziesiąt koni mechanicznych sporzej pod maską. W taki sposób poniektórzy właściciele modyfikują swe samochody, by dawały jeszcze więcej przyjemności z jazdy i były przedmiotem westchnień niedrugich kierowców.


Biorąc się za diesel tuning, warto pamiętać, iż niektóre z modyfikacji mogą zostać zakwestionowane w czasie przeglądu technicznego bądź policję w czasie drogowej kontroli.
Często tuning wielu posiadaczom wozów nasuwa ujemne skojarzenia oraz często jest powodem do żartów. Profesjonalnie wykonany między innymi podnosi parametry techniczne auta, a w wielu przypadkach sprawia także, że samochód prezentuje się bardziej atrakcyjnie pod wizualnym względem.


tableau - pojazd
Napisał: włodi
Na podstawie: http://www.flickr.com
realizacje http://s-performance.pl/


Rozróżnić można dwa podstawowe warianty tuningu: audi tuning mechaniczny jak też wizualny. Do pierwszego z nich możemy zaliczyć chiptuning, układu napędowego czy paliwowego, a również podwozia, które sprawiają, że poprawiają się parametry techniczne pojazdu i właściwości jezdne - . Takowe modyfikacje powodują chociażby zwiększenie mocy pojazdu, co natomiast przekłada się na lepsze przyspieszenie i wyższą maksymalną prędkość. Może być to m.in. montaż intercoolera bądź zamontowanie turbosprężarki. Celem zapewnienia lepszej przyczepności można dla przykładu wzmocnić hamulce, założyć felgi z delikatnego stopu oraz obniżyć Zawieszenie. Można również zamontować fragmenty poprawiające bezpieczehamulce (regeneracja zacisków hamulcowych)ak np.: klatkę, jaka zapobiegnie zgnieceniu przedziału pasażerskiego.
Z kolei zamiarem tuningu optycznego, jak sama nazwa podkreśla, jest przekształcenie wyglądu wozu oraz wyróżnienie go z masy pozostałych czterokołowców. Takowa zmiana częstokroć jest odzwierciedleniem dominującej mody bądź upodobań posiadacza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:31:43
Tagi: Zawieszenie, Silnik, wymiana