Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Jakiego rodzaju systemy są kontrolowane w czasie badania technicznego i dlaczego to tak ważne?

Wszyscy posiadacze zarejestrowanych pojazdów mechanicznych, czyli m.in. samOChodów, motocykli czy autobusów są zobligowani do regularnego przeprowadzania przeglądów technicznych.
firma
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jest to kwestia bezpieczeństwa właściciela oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.


okręgowa stacja kontroli pojazdów
Napisał: Sunil Soundarapandian
Na podstawie: http://www.flickr.com


W czasie tego typu badania kontrolowane są wszystkie systemy mające związek z bezpieczeństwem.

Sprawdź ten użyteczny tekst (http://www.marexopony.pl/) - prezentuje on pokrewną tematykę i z pewnością również Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Są to mianowicie układ hamulcowy, amortyzatory, żarówki czy też układ kierowniczy. Badania takie prowadzi każda okręgowa stacja kontroli pojazdów za wcześniej ustaloną opłatę uzależnioną od danego rodzaju środka transportu. Na opłatę ma wpływ także to, czy taki pojazd ma instalację gazową lub [alufinish] zaczep holowniczy. Pracownicy stacji są zobowiązani do pobrania należności za badanie przed jego dokonaniem, co w rezultacie ogranicza liczbę niesprawnych technicznie aut. Opłata ta w wypadku auta osobowego wynosi ok. 100 zł. Jeśli ma on dodatkowo zaczep holowniczy albo instalację gazową, to cena badania nieco rośnie.


W czasie tego typu przeglądu zapisywany jest także przebieg pojazdu, co ma zmniejszyć liczbę nieuczciwych praktyk co poniektórych handlarzy samochodów. Po zakończonym badaniu każdy kierowca może okazać chęć na wysłanie mu przypomnienia o zbliżającym się czasie następnego badania. Od jego wyników jest zależne to, czy taki pojazd będzie dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Badanie wykonywane jest co rok z wyjątkiem pojazdów fabrycznie nowych, które to powinny zaliczyć tego typu badanie dopiero po 3 latach.
Ponadto zakres badania technicznego jest uzależniony od rodzaju danego środka transportu. Nie są to sumy bardzo duże, gdyż dla przykładu w wypadku autokaru cena wynosi około 200 złotych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:29:12
Tagi: oświetlenie, sport, autokar, bus, OC