Abbeyrd Auto Nie tylko o motoryzacji

Jak wygląda zawód kierowcy tira?

Kierowca samochodu ciężarowego transportuje produkt w wyznaczone miejsce, na ogół w określonym czasie.


Powinien przy tym zastosować się do zasad, dzięki którym nie narazi na niebezpieczeństwo ładunku, siebie ani też innych uczestników drogowego ruchu.
Do jego obowiązków należy również dbanie o doskonały stan techniczny czteroKOŁOwca. Może mu w tym pomów tak zwany mobilny serwis tir. Wielkość czterokołowca a także rodzaj obsługiwanych tras decyduje w dużej mierze o szczegółach dotyczących pracy kierowcy tira. Mniejsze pojazdy, mieszczące się w kategorii lekkich pojazdów ciężarowych są z reguły używane do transportu w ruchu krajowym, często w najbliższej okolicy firmy macierzystej na przykład piekarni. Kierowca codziennie przychodzi do pracy, a po niej wraca do domku.

Jeżeli ten wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju informacje posiada porządna treść - na pewno materiały w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

Nie wyjeżdża na parę dni w trasę, acz często pracuje więcej niż 8h godzin dziennie.


mieszkanie
Napisał: Sivi Steys
Na podstawie: http://www.flickr.com


auta - powiększenie
Napisał: Petr Dadák
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kierowcy ciężkich wozów np. znanych TIR-ów spędzają w podróży kilka, a nawet kilkanaście dni. Samochodowa kabina jest ich drugim domem. W niej śpią, odpoczywają, jedzą. Niezbędność życia w samochodzie to najogromniejszy minus tego typu pracy. Ryzykiem jest możność zostania napadniętym. We wschodniej Europie nadal zdarzają się sytuacje kradzieży towaru, a nawet zaginięć bądź zabójstw kierowców. Praca kierowcy jest to trudne fizycznie zajęcie. Prowadzenie TIR-a nastręcza dużej siły a także ciągłej pracy muskułów górnej połowy organizmu, przy równoległym przebywaniu w niezmienionym położeniu przez długi czas. Z biegiem czasu może to przyczynić się do zwyrodnień i bólów.
Negatywnie na zdrowie oddziałują także panujące w samochodzie, labilne, a niekiedy ekstremalne temperatury, hałas, napięcie a także brak świeżego, nieskażonego spalinami powietrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-05 11:36:06
Tagi: KOŁO, wypadki, pojazdu, produkt